پشتیبانی سامانه‌های مدیریت

1 پورتال مشتریان.
2 تماس با سامانه‌های مدیریت (30 خط).
3 ارسال پیامک.

در صورت حل نشدن مشکل شما می‌توانید با ارسال پست الکترونیک به Support@bmsd.ir با ما در تماس بوده و از خدمات پشتیبانی استفاده نمائید.

ساعات کاری

 شنبه تا چهارشنبه - ساعت 8 الی 17

هفت کلید طلایی برای وفادارسازی مشتری

عادل پورقنبر    1398/7/24 - 08:00    0

کلیدهای طلایی وفادارسازی مشتری 

در ادبیات بازاریابی و مشتری مداری، مرحله وفاداری مشتری، مرحله‌ای است که در نتیجه تأمین نیازها و انتظارات مشتری فراتر از حد توقع او، مشتری مشعوف یا خیلی راضی (Delighted) می‌شود. این تعریف ساده توسط صاحب‌نظران مختلف، به انحاء دیگری نیز عرضه شده است که به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود. مواردی از قبیل 1- شناسایی دقیق نیازها و انتظارات، اعم از اظهار شده یا اظهار نشده و سعی در ارائه کالا یا خدمتی فراتر از انتظارات مشتری؛ به گونه‌ای که در او هیجان ایجاد کند. 2- صداقت، همدلی، سعی در حل مشکل مشتری و روابط عاطفی. 3- بازاریابی درونی (تقویت روابط تعاملی با کارکنان). 4- دقت و وسواس در قول‌ها و وعده‌ها و عمل به آن‌ها در زمان و مکان و شرایط توافق شده. 5- انجام درست و کامل فعالیت‌های بازاریابی (4Ps) و ... .

فعالیت‌های اصلی نیروی فروش در شرکت‌ها

عادل پورقنبر    1398/7/22 - 08:00    0

فعالیت نیروهای فروش 

نیروهای فروش سازمان، طی یک طیف طبقه‌بندی می‌شوند. یک طرف این طیف، نیروی فروش یا کارمند ساده‌ای قرار دارد که صرفا در پشت باجه فروش، اقدام به فروش محصولات می‌نماید. در طرف دیگر طیف، نیروهای خلاق و زبده‌ای قرار دارند که متخصص فروش و مذاکره هستند. در حقیقت، کسب و کار شرکت، وابسته به وجود چنین نیروهایی است و بدون حضور این افراد، شرکت قادر به فروش محصولات خود نمی‌باشد. این افراد در حوزه‌هایی چون تجهیزات صنعتی، فروش هواپیما، بیمه و فروش خدمات مشاوره فعالیت دارند و سودآوری شرکت تا حد بسیار زیادی به وجود این نیروها وابسته است. سطح حقوق و پاداش این نیروهای زبده بسیار بالاست. از این رو هنگامی که گفته می‌شود نیروی فروش برای سازمان هزینه بالایی به همراه دارد، عمدتا منظور، این نیروهای فروش هستند و در بحث فروش، توجه شرکت به این نیروها می‌باشد.

بررسی 7 تیپ شخصیتی (شخصیت مشتریان خود را چگونه بشناسیم؟)

عادل پورقنبر    1398/7/20 - 08:00    0

تیپ های شخصیتی مشتریان 

یکی از بحث‌های مهم در شناسایی مشتری، شخصیت شناسی است. شخصیت، به معنی مجموعه رفتارهای مشاهده شده و مشاهده نشده افراد است که باعث تفکیک و تمایز بین آن‌ها می‌شود. از نظر روان‌شناسان، شخصیت هر فرد، مفهوم پویا و ساختاریافته‌ای است که بیانگر رشد و تکامل سیستم‌های روانی او است. بنابراین همه افراد، خریداران، فروشنده‌ها، مشتریان و ... دارای شخصیت هستند و هر کدام به نوعی عمل می‌کنند که باعث تمایز بین آن‌ها و دیگران می‌شود و باعث می‌شود رفتار فرد در یک موقعیت فرضی قابل پیش‌بینی شود. مشتری در شرایط و موقعیت‌های مختلف و تحت اثر محرک‌های بیرونی، و با توجه به نوع شخصیت خود، انعکاس‌ها و رفتارهای مختلفی از خود بروز می‌دهد که اطلاع یا آمادگی برای مواجهه با آن‌ها می‌تواند فروش را آسان‌تر سازد. آشنایی با تیپ‌های شخصیتی مشتری، باید در مراحل اولیه و قبل از ملاحظات حضوری صورت گیرد. انواع تقسیم‌بندی‌ها به شرح زیر است. 1- تیپ‌های الف و ب یا A و R، تیپ‌های مدل DAS، تیپ‌های مدل اشکال هندسی، تیپ‌های کلی مدل اینیاگرام (حرکتی-احساسی-ذهنی)، تیپ‌های نه گانه اینیاگرام (Enneagram)، تیپ‌های چهارگانه بقراط حکیم، تیپ‌های چهارگانه مدل انسان.

 

مزایای بازاریابی مستقیم برای فروشنده و خریدار

عادل پورقنبر    1398/7/17 - 08:00    0

مزایای بازاریابی مستقیم 

در مقالات گذشته به تعریف بازاریابی مستقیم و رویکردهای متفاوت آن پرداخته شد. در این مقاله، به مزایایی که این نوع بازاریابی برای کسب و کارها به وجود خواهد آورد اشاره می‌شود، همچنین ابزارهای بازاریابی مستقیم مورد بررسی قرار می‌گیرد. بازاریابی مستقیم، هم برای خریدار و هم برای فروشنده دارای مزایایی است. مزایای بازاریابی مستقیم برای خریدار عبارت است از:

سهولت در خرید

ابزارهای بازاریابی مستقیم، باعث سهولت خریدار در امر خرید می‌شوند. به طور مثال، برقراری ارتباط مستقیم شرکت با مشتری از طریق پست، ایمیل و خریدهای الکترونیکی، موجب سهولت و راحتی خریدار در امر خرید می‌گردد. خریدار با مراجعه به سایت‌های الکترونیکی، می‌تواند در همان لحظه اقدام به خرید محصول نماید. سهولت در دسترسی به اطلاعات محصول، خرید به فوریت و برقراری ارتباط متقابل، از دیگر مزایای بازاریابی مستقیم برای خریدار می‌باشد.

حفظ حریم شخصی

یکی دیگر از مزایای بازاریابی مستقیم برای خرید می‌باشد. در پاره‌ای موارد، خریدار مایل نیست که فروشنده یا سایر افراد نسبت به خرید وی آگاهی یابند. در این صورت خریدار می‌تواند با به‌کارگیری ابزار بازاریابی مستقیم مثلا به صورت الکترونیکی، خرید را به انجام برساند.

ابزارهای پیشبرد فروش چیست و به چند نوع تقسیم می‌شود؟

عادل پورقنبر    1398/7/15 - 08:00    0

ابزارهای پیشبرد فروش 

یکی از ابزارهای ارتباطات یکپارچه بازاریابی، پیشبرد فروش می‌باشد. ابزارهای پیشبرد فروش، از ابزارهای ارتباط با مشتری می‌باشد که برای افزایش فروشی که در کوتاه‌مدت کاهش یافته است به‌کار برده می‌شود. ابزارهای پیشبرد فروش، خود یک ابزار ترفیعی است. به کلیه ابزارهای ارتباطات یکپارچه بازاریابی مانند تبلیغات، ابزارهای پیشبرد فروش و روابط عمومی، آمیخته ترویج (Promotion Mix) گفته می‌شود. آمیخته ترویج، در حقیقت ترکیبی است که سازمان برای ترفیع خود و محصولات سازمان مورد استفاده قرار می‌دهد.

ابزارهای پیشبرد فروش، همانطور که ذکر گردید، عامل محرک کوتاه مدتی است که برای افزایش فروشی که در کوتاه‌مدت کاهش یافته، به‌کار برده می‌شوند و به هیچ عنوان نباید در بلند مدت مورد استفاده قرار گیرند. چرا که استفاده بیش از حد از ابزارهای پیشبرد فروش، برند و تصویر سازمان در اذهان مصرف‌کنندگان را تخریب می‌نماید. مانند شرکتی که همیشه در حال تخفیف دادن بر روی کالاهای خود باشد. از این رو در استفاده از ابزارهای پیشبرد فروش، باید بسیار محتاط بود.

هفت رفتار کلیدی در مشتری مداری کدامند؟

عادل پورقنبر    1398/7/13 - 08:00    0

رفتار سازمان های مشتری مدار 

مشتری مداری (Customer Orientation) یک اعتقاد، یک فلسفه، یک نگرش (attitude) یا رویکردی است که به موجب آن نه فقط مدیر بنگاه اقتصادی، بلکه همه عناصر و عوامل سازمانی باید در ارتباط با مشتری، خود را با آن وفق دهند و در آن راستا حرکت کنند.

این راستا یا جهت فکری، چیزی نیست جز سعی و اهتمام سازمان‌یافته و منسجم برای شناسایی، ایجاد ارتباط، حفظ ارتباط، تعالی ارتباطات، ایجاد رابطه دوستانه، شناسایی نیازها و خواسته‌ها (Need & Want)، ایجاد، حفظ و افزایش رضایت و نهایتا خشنودسازی مشتری.

مشتری مداری شعار نیست. مشتری مداری مجموعه عملیاتی است که مدیر بنگاه اقتصادی با قرار دادن مشتری در محور توجهات و اقدامات شرکت، سعی می‌کند با تولید کالا یا خدمت مورد انتظار مشتری، موجبات تأمین نیاز و رضایت او را فراهم سازد.

روش‌های قیمت گذاری محصولات فعلی

عادل پورقنبر    1398/7/10 - 08:00    0

قیمت گذاری محصولات فعلی 

به طور عمومی، سه روش قیمت گذاری برای محصولات فعلی وجود دارد. در این دسته‌بندی، محصولات جدید مد نظر نمی‌باشند. این سه روش شامل: شیوه قیمت گذاری مبتنی بر هزینه به اضافه سود، شیوه قیمت گذاری بر پایه ارزش و شیوه قیمت گذاری بر پایه رقابت می‌باشند.

در شیوه هزینه به اضافه سود (Cost Plus)، پس از جمع هزینه‌های تولید، درصدی از سود به آن اضافه می‌گردد و قیمت نهایی بر این اساس تعیین می‌شود. شیوه قیمت گذاری بر پایه ارزش (Value Based)، شیوه دیگری در قیمت گذاری و روشی ایده‌آل تلقی می‌شود. در این شیوه، میزان ارزشمندی محصول برای مشتری تعیین شده و بر این اساس، قیمت تعیین می‌گردد. شیوه قیمت گذاری بر پایه رقابت، سومین شیوه از روش‌های قیمت گذاری بر پایه هزینه است. در این شیوه، قیمت گذاری دقیقا بر مبنای قیمت رقبا خواهد بود.

قیمت گذاری بر اساس نرخ‌های جاری، که عمدتا در بازار انحصار چند جانبه رخ می‌دهد، حالتی است که در آن شرکت به طور روزانه اقدام به بررسی قیمت رقیب نموده و قیمت محصولات شرکت را بر اساس قیمت رقیب تنظیم و تعدیل می‌نماید. مناقصه مهر و موم شده، حالت دیگری در شیوه قیمت گذاری بر پایه رقابت می‌باشد.

‫وظایف واحد مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) چیست؟

عادل پورقنبر    1398/7/8 - 08:00    0

واحد CRM 

مفهوم هندسی دید 360 درجه نسبت به مشتری این است که مشتری را به عنوان محور و هسته مرکزی فعالیت‌های سازمان تلقی کنیم و از تمام اطراف و جوانب –یعنی 360 درجه محیط دایره- به او بنگریم. اما عملا در محیط تجاری، اگر مشتری در جایگاه و مقام هسته مرکزی قرار گیرد، واحدهای اجرایی و عملیاتی روی خط محیط دایره قرار می‌گیرند و بدیهی است که تمام اطراف و جوانب به او توجه می‌کنند. برخی از وظایف واحد CRM عبارتند از: شناسایی مشتریان، شناسایی بهترین روش ایجاد ارتباط با مشتریان، تمرکز بر نیازها، امکانات و مشکلات مشتریان بالقوه و متقاعدسازی آنها، حفظ مشتریان پس از اولین خرید، فراهم سازی زمینه های رضایت و وفاداری مشتریان، محاسبه شاخص رضایت مشتری، برقراری روابط دوستانه و عاطفی را تا آخر عمر با مشتری، خلق ارزش‌های بیشتر و تأمین منافع دوجانبه برای خود و مشتری به صورت مداوم، ارتباط دائم با همه واحدهای سازمان و ... .

بازاریابی مستقیم و رویکردهای متفاوت شرکت‌ها نسبت به آن

عادل پورقنبر    1398/7/6 - 08:00    0

بازاریابی مستقیم 

بازاریابی مستقیم (Direct Marketing)، پنجمین و آخرین ابزار ارتباطات یکپارچه بازاریابی است. طی سال‌های اخیر، میزان استفاده از بازاریابی مستقیم رشد نموده است، چرا که شرکت‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که باید ارتباط مستقیم و شخصی با مشتریان برقرار نمایند. بازاریابی مستقیم، تنها ابزار در میان ابزارهای ارتباطات یکپارچه بازاریابی می‌باشد که به وسیله آن می‌توان با مشتریان به صورت مستقیم ارتباط برقرار نمود.

بازاریابی مستقیم، به نام‌های دیگری چون بازاریابی یک به یک (One-to-one Marketing) و بازاریابی با بخش‌های یک نفره نیز خوانده می‌شود. از آنجایی که در بازاریابی مستقیم، شرکت رابطه مستقیمی با مشتریان برقرار می‌نماید، می‌تواند پاسخ فوری را نیز دریافت نماید. بنابراین ارتباط پایداری بین شرکت و مشتری برقرار می‌گردد.

بازنگری مدیریت فرایند رسیدگی به شکایت‌ها باید چگونه صورت بگیرد؟

عادل پورقنبر    1398/7/3 - 08:00    0

بازنگری در رسیدگی به شکایات 

استاندارد بین المللی ایزو 10002 در رابطه با فرایند رسیدگی به شکایات مشتریان از سازمان تدوین شده است. در مقالات قبلی به تعریف این استاندارد، چگونگی کارکرد آن و تشریح فرایندهای آن پرداخته‌ایم. در این مقاله نیز بحث مربوط به پایش و بهبود مستمر اجرای فرایندهای رسیدگی به شکایات تشریح می‌شود. سازمان بایستی به طور مداوم اثربخشی و کارآمدی فرایند رسیدگی به شکایت‌ها را بهبود بخشد. در نتیجه، این امر موجب می‌گردد سازمان به طور مداوم کیفیت محصولات را بهبود دهد. این دستاورد از طریق اقدامات اصلاحی، پیشگیرانه و نوآوری در زمینه پیشرفت‌ها حاصل می‌شود. سازمان باید برای حذف مشکلات بالفعل و بالقوه که منجر به شکایت‌ها می‌شوند اقدام کند تا از اتفاق مجدد آنها جلوگیری نماید. بهترین روش‌های رسیدگی به شکایت‌ها را جست‌وجو، شناسایی و به کار گیرد، رویکرد مشتری‌مدار را در داخل سازمان تقویت نماید، نوآوری در توسعه رسیدگی به شکایت‌ها را تشویق نماید و رفتارهای مناسب برای رسیدگی به شکایت‌ها را شناسایی نماید.

 

برچسبها :
بالا