پشتیبانی سامانه‌های مدیریت

1 پورتال مشتریان.
2 تماس با سامانه‌های مدیریت (30 خط).
3 ارسال پیامک.

در صورت حل نشدن مشکل شما می‌توانید با ارسال پست الکترونیک به Support@bmsd.ir با ما در تماس بوده و از خدمات پشتیبانی استفاده نمائید.

ساعات کاری

 شنبه تا چهارشنبه - ساعت 8 الی 17

دسترس پذیری در مراکز تماس (زمان پاسخگویی)

عادل پورقنبر    1398/9/23 - 08:00    0

پاسخگویی مراکز تماس 

اصل دسترس پذیری اساس مدیریت مؤثر مرکز تماس است. بدون تعیین اهداف سطح خدمت‌رسانی، پاسخ بسیاری از پرسش‌های مهم به شانس واگذار می‌شود. مشتریان تا چه مدت باید در صف انتظار بمانند؟ چه تعدادی نیروی انسانی و چه سطحی از منابع پشتیبانی مورد نیاز است؟ آیا آمادگی لازم برای مدیریت پاسخ‌گویی به فعالیت‌های بازاریابی وجود دارد؟ چه مقدار هزینه لازم است؟

مقیاس و سطح خدمات‌رسانی، هدفی عینی و وحدت بخش برای برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی است؛ با تعیین سطح خدمت‌رسانی، مقدار منابع مورد نیاز شما، برای رسیدن به نتایج دلخواه مشخص می‌شود؛ همچنین تعداد تماس‌هایی که قرار است دریافت و به عوامل سازمانی هدایت کنید، برآورد می‌شود.

راهکارهای طلایی ارائه خدمت بهتر به مشتری

عادل پورقنبر    1398/9/20 - 08:00    0

خدمت بهتر به مشتری 

خدمت به مشتری به معنی انجام عملیاتی است که قبل از فروش، حین فروش یا عموما بعد از فروش و به قصد افزایش ارزش برای مشتری و تغییر و بهبود ذهنیت او نسبت به کالا، بنگاه تولیدکننده یا عرضه‌کننده آن انجام می‌شود. خدمت به مشتری از مهم‌ترین پارامترهایی است که در آخرین مراحل تصمیم‌گیری نسبت به خرید کالا یا انتخاب بنگاه عرضه‌کننده خدمت، در نظر گرفته می‌شود.

خدمت گرایی (Service Orientation) یعنی اولویت دادن، اهمیت دادن، توجه و تفکر پیرامون انجام هر عملی که باعث رضایت مشتری، تأمین نیازها و خواسته‌های او و بالاخره احساس راحتی و شادابی مشتری شود.

نقش بازاریابی در سازمان

عادل پورقنبر    1398/9/18 - 08:00    0

نقش بازاریابی در سازمان 

نقش بازاریابی در سازمان، مبحث بسیار مهمی در بازاریابی است. در هر کسب و کاری دو گروه با هم در تعامل هستند تا کسب و کار به خوبی کار کند. این دو بخش عبارتند از: بخش تولید؛ بخش مصرف.

یک بخش، بخش تولید است که تولید کالا، محصول و خدمت را بر عهده دارد. بخش دیگر بخش مصرف است که مشتریانی را شامل می‌شود که کالاهای تولید شده را مصرف می‌کنند. بنابراین، در هر کسب و کاری این دو بخش با یکدیگر تعامل دارند. در ادامه به خصوصیات این دو بخش پرداخته می‌شود. بین بخش تولید و بخش مصرف جدایی‌ها و ناهماهنگی‌هایی وجود دارد و این وظیفه بازاریابی است که این جدایی‌ها و ناهماهنگی‌ها را مرتفع نماید. در بازاریابی برای رفع هر کدام از این جدایی‌ها و ناهماهنگی‌ها، ابزارهایی وجود دارد. در اینجا مختصرا چند ابزار برای پر کردن این جدایی‌ها معرفی می‌گردد. این ابزارها عبارتند از: الف) مدیریت زنجیره تأمین؛ ب) تحقیقات بازاریابی؛ ج) ترفیع.

برچسبها :

مدیریت مرکز تماس به چه معناست؟

عادل پورقنبر    1398/9/16 - 08:00    0

مدیریت مراکز تماس 

مؤسسه بین المللی مدیریت مشتری (ICMI) تعریفی از مدیریت مرکز تماس ارائه داد که در آزمون زمان، نمره قبولی کسب کرده است و به اندازه گذشته کاربردی است: مدیریت مرکز تماس یعنی هنر در اختیار داشتن تعداد مناسبی از افراد واقعا ماهر و نیز منابع حمایتی در زمان مناسب که بتوانند به میزان کار پیش‌بینی شده با کیفیت و در سطح مورد قبول فعالیت کنند. این تعریف را می‌توان به دو هدف مهم خلاصه کرد: 1) فراهم کردن منابع مناسب در زمان مناسب، 2) انجام کار درست. در ادامه نگاهی اجمالی به هر یک خواهیم داشت.

شرکت های بازارمحور چه ویژگی هایی دارند؟

عادل پورقنبر    1398/9/13 - 08:00    0

شرکت بازارمحور 

در این مطلب به تشریح مفهوم بازارمحوری یا شرکت‌های بازارمحور، از نقطه نظر «جرج. دی» می‌پردازیم. پروفسور جرج. دی، استاد مدرسه تجارت وارتان دانشگاه پنسلوانیا است. پروفسور دی، که در حوزه بازاریابی صاحب نظر شناخته می‌شود، در مقاله‌ای با عنوان «بازارمحور بودن یعنی چه؟» به تشریح خصوصیات شرکت‌هایی می‌پردازد که بازارمحور هستند. شرکت بازارمحور از نقطه نظر پروفسور دی، شرکتی است که فلسفه بازاریابی را سرلوحه کار خود قرار داده است، یعنی نه فلسفه تولید دارد و نه فلسفه محصول و نه فلسفه فروش. بلکه فلسفه اصلی کسب و کار آن، فلسفه بازاریابی است. همچنین پروفسور دی، برای درک بیشتر مسأله، سه دسته شرکتی را که بازارمحور نیستند معرفی و به طور مبسوط تشریح می‌کند. این سه دسته شرکت عبارتند از:

شرکت‌های خودمحور؛

شرکت‌های تحت فشار مشتریان؛

شرکت‌های شک گرا.

برای چه چیزهایی می‌توان بازاریابی کرد؟

عادل پورقنبر    1398/9/11 - 08:00    0

موضوعات بازاریابی 

همان‌طور که پیش از این گفته شد، در بازاریابی به هر چیزی که بتوان آن را در بازار پیشنهاد داد تا بتواند به نیازی پاسخ دهد محصول گفته می‌شود و بر این نکته تأکید شد که محصول، به تولیدات فیزیکی محدود نمی‌شود.

از این رو در پاسخ به این سؤال که برای چه مواردی می‌توان فعالیت‌های بازاریابی انجام داد، باید گفت هر آنچه به عنوان محصول تعریف شود، در حوزه فعالیت بازاریابی قرار می‌گیرد. این موارد، می‌توانند شامل موضوعات زیر باشند: کالاهای فیزیکی؛ خدمات؛ تجربه؛ مکان/مقاصد گردشگری؛ ایده؛ تصویر ذهنی؛ سازمان.

 

10 انتظار مهم مشتریان از مراکز تماس

عادل پورقنبر    1398/9/9 - 08:00    0

انتظارات مشتریان از مراکز تماس 

خواسته مشتریان پیوسته در حال تحول است؛ چرا که بهبود خدمات، سطح انتظارات آن‌ها را تغییر می‌دهد. ابتدا مشتریان برای خدمات بهتر ارزش قائل می‌شوند، اما به سرعت به آن عادت می‌کنند و انتظار همان خدمات را دارند و آن را تقاضا می‌کنند. به علاوه، تجربه‌هایی که مشتریان با هر سازمانی دارند، در شکل‌گیری برداشت و انتظارات آنها مؤثر است. به طور خلاصه، پیشگامان ارائه خدمات در هر رسته کسب و کار، استانداردهای کیفی را در همه سازمان‌ها افزایش می‌دهند. خوشبختانه، تمرکز بر انتظارات مشتری چندان که به نظر می‌رسد، مسئله بی‌حساب و کتابی نیست. ICMI بیش از دو دهه است که این موضوع را پیگیری، و ده مورد از انتظارات مشتریان را شناسایی کرده است. این موارد همواره در نظرسنجی‌ها و بازخوردهای مشتریان دیده شده است. 1- دسترس‌پذیر باشید، 2- با تکریم و احترام رفتار کنید، 3- پاسخگوی خواسته و نیاز مشتریان باشید، 4- خواسته مشتریان را به سرعت انجام دهید، 5- از کارکنان آموزش دیده و با معلومات استفاده کنید، 6- به مشتریان بگویید منتظر چه چیزی باشند، 7- به تعهدات خود پایبند باشید و به وعده‌های خود عمل کنید، 8- موضوع را بار اول بررسی کنید، 9- پیگیر باشید و 10- به لحاظ اجتماعی پاسخگو باشید اخلاقی رفتار کنید.

مراحل تکامل بازاریابی در سازمان‌ها

عادل پورقنبر    1398/9/6 - 08:00    0

مراحل تکامل بازاریابی 

مراحل تکامل بازاریابی در شرکت‌ها را می‌توان به سه مرحله تقسیم نمود. این مراحل عبارتند از: بازاریابی کارآفرینانه (Entrepreneurial Marketing)؛ بازاریابی قدرتمند (Formulated Marketing)؛ بازاریابی کارآفرینی دورن سازمانی (Intrapreneurial Marketing).

بازاریابی کارآفرینانه، مرحله اول از مراحل بازاریابی در شرکت‌ها با توجه به چرخه عمر آنهاست. هر سازمانی، در ابتدا توسط یک فرد کارآفرین و خلاق که دارای ایده‌های کارآفرینانه و نوآورانه است، شکل می‌گیرد. ابعاد سازمان در ابتدا کوچک است و به تدریج که درآمد سازمان اضافه می‌شود، رشد پیدا می‌کند، بزرگ می‌شود و از حالت کارآفرینانه خارج شده و تبدیل به یک سازمان رسمی می‌گردد.

‫مرکز تماس (Call Center) چیست؟

عادل پورقنبر    1398/9/4 - 08:00    0

مرکز تماس چیست 

شما در حال تحقیق درباره مدیریت مرکز تماس هستید؛ این که مدیریت مرکز تماس چیست و آیا مفید است یا خیر. ممکن است در گروه یا شرکت کوچک‌تان فقط چند نفر مسئول رسیدگی به امور مشتریان (داخلی یا خارجی) باشند؛ یا شرکتی داشته باشید که هزاران کارشناس‌تان در سراسر دنیا به این کار مشغول باشند. شما به دنبال اصلاحاتی هستید تا مطمئن شوید سازمان‌تان از تازه‌ترین شیوه‌ها و روش‌ها بهره می‌گیرد.

در هر دو حالت، یا در هر حالتی بین این دو، به برنامه نیاز دارید. راهبرد دسترسی به مشتری، راهنمای سازمان شما در مسیریابی و تصمیم‌گیری است. به عنوان بخشی از آن تلاش، لازم است انتظارات مشتریان خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید برنامه شما انعکاس نیازها و خواسته‌های آن‌هاست.

اما، قبل از پرداختن به این موضوعات، باید به این پرسش مهم پاسخ بدهیم؛ مرکز تماس چیست؟

دسته بندی انواع مشتریان

عادل پورقنبر    1398/8/27 - 08:00    0

دسته بندی انواع مشتریان 

مشتریان را از وجوه گوناگون می‌توان مورد مطالعه قرار داد. در ادامه به معرفی هشت دسته از مشتریان پرداخته می‌شود. الف- از نظر تیم بریتاپت، ب- از نظر رفتار بعد از خرید، ج- مشتریان جایزه جو، د- از نظر سابقه همکاری، ه- از نظر تصمیم به خرید، و- از نظر رفتاری-شخصیتی، ز- از نظر عاطفی و ح- از نظر سودآوری. رضایت مشتری یا Satisfaction، حالتی است که در نتیجه تأمین نیازها و انتظارات مشتری به صورت شادمانی و خوشحالی در او ایجاد می‌شود و شکایت حالتی است که در نتیجه تأمین نشدن نیازها و انتظارات پیش می‌آید. در تعریف دیگر، رضایت مشتری، مقدار احساسی است که در اثر برآوردن انتظارات مشتری یا افزودن به انتظارات او به مشتری دست می‌دهد. تمام کارکنان، همکاران و مدیران محل کسب و کار شما، مشتریان درونی شما هستند. آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا در نظر مشتریان بیرونی چهره خوبی پیدا کنید. ولی متأسفانه گاهی اوقات، همین یاران درونی شما تحت سرزنش و شماتت قرار می‌گیرند و شما از این خطر بالقوه درونی، غافل هستید. آنان از شما حمایت می‌کنند. سعی می‌کنند کارها در زمان و مکان معین و با کیفیت معین به دست مشتری بیرونی برسد. بنابراین رضایت آنان نه تنها واجب است، بلکه ضامن درستی و سرعت و کیفیت انجام کارهاست.

بالا