Microsoft Dynamics CRM راهکاری هدفمند برای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

Microsoft Dynamics CRM راهکاری هدفمند برای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

اسماعیل توسلی - 1395/01/29

در کسب وکار امروزی، کسب رضایت مشتری و تأمین خواسته‌های او، نقش حیاتی در اهداف سازمان دارد و به عبارتی کلید رشد کسب وکار در به دست آوردن رضایت مشتری است. بنابراین در سازمان‌ها لزوم ایجاد واحد یکپارچه مرتبط با امور مشتریان ضروری است. ارزش واقعی یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) کمک به سازمان‌ها در تحقق اهداف استراتژی مرتبط با مشتری و بهبود ارتباط با مشتریان جهت سودبردن طرفین است. نرم افزار Microsoft Dynamics CRM یک راهکار قدرتمند جهت مدیریت ارتباط با مشتری است که برای واحدهای فروش، بازاریابی و خدمات‌رسانی به مشتریان تمام شرکت‌های کوچک و بزرگ در هر صنعتی از جمله صنایع نفت وگاز طراحی شده است. راهکار مایکروسافت CRM نفت وگاز به طور خاص و سفارشی جهت بهبود اثربخشی و کارایی واحدهای فروش، بازاریابی و خدمات پس از فروش این صنعت طراحی شده است. این راهکار بر بستر محصول Microsoft Dynamics CRM طراحی و تولید می‌شود و با تکیه به امکانات این بستر قدرتمند، آشنا و انعطاف پذیر، بهترین راهکارها در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

نمایی کامل از مشتری

در نرم افزار مایکروسافت CRM ویژه صنایع پتروشیمی، هر کاربر می‌تواند موجودیت‌های مورد نیاز خود را در فضای کاری شخصی خود داشته باشد. علاوه بر آن در این راهکار، امکانات دیگری نیز در راستای شخصی‌سازی فضای کاری فراهم شده است؛ به طوریکه نمودارهایی که توسط کاربر ایجاد شده و یا توسط سایر کاربران برای کاربر کنونی به اشتراک گذاشته شده است، در قالب داشبوردهای تحلیلی در اختیار کاربر خواهد بود. همچنین کاربر می‌تواند داشبوردهای شخصی دیگری نیز مطابق نیاز خود ایجاد نماید و امکان دسترسی به پایگاه دانش و همچنین ساخت و مشاهده گزارش‌ها برای تسهیل کار کاربر در فضای شخصی کاربر را داشته باشد. از جهتی مشاهده و مدیریت اطلاعات مشتری شامل اطلاعات تماس، ضمیمه‌ها، مشتریان بالقوه (Lead)، فرصت‌های فروش، اطلاع از حواله‌های صادرشده، امکان ثبت باربری دریایی و ریلی تنها بخشی از قابلیت‌هایی است که در این راهکار امکان‌پذیر است.

بازاریابی و فروش هدفمند

راهکار Microsoft Dynamics CRM ویژه صنایع نفت وگاز با بهـره‌گیری از قابلیت‌های ارزشمند خود منجر به کاهش هزینه‌ها و افزایش فروش خواهد شد. این راهکارامکان ثبت فرصت‌های بالقوه فروش، صلاحیت و یا عدم صلاحیت کردن یک سرنخ (Lead)، ایجاد همزمان مشتری، شخص و فرصت برای یک سرنخ، پیش‌بینی پتانسیل بازار با تحلیل فرصت‌های ایجاد شده، ایجاد سریع و آسان پیش فاکتور براساس فرصت ثبت شده با استفاده از کاتالوگ محصولات و لیست قیمت‌های تعریف شده، تعریف کمپین‌ها و کمپین‌های سریع در لیست‌های بازاریابی، مدیریت زمان و هزینه در کمپین‌ها، تعریف اهـداف مورد نظـر سازمـان و کنترل و ارزیابی عملکرد ناحیه‌های فروش مختلف را فراهم خواهد ساخت.

با توجه به چالش‌های رقابتی، رقابت جهانی و قیمت‌گذاری‌ و مقررات هر کشور، نه تنها تولیدکنندگان در صنعت پتروشیمی همچون سایر صنایع می‌بایست توجه ویژه‌ای به نرم افزارهای جامع و یکپارچه مشتری‌محور نظیر نرم افزارمایکروسافت سی آر ام ویژه صنعت پتروشیمی داشته باشند بلکه توجه به به قابلیت‌ها و توانمندی‌های شریک راهبردی جهت پیاده سازی نرم افزار مایکروسافت CRM ویژه صنعت نفت و گاز نیز بسیار حائز اهمیت است. در واقع شما نمی‌توانید یک پیاده سازی مطمئن، یکپارچه و بی عیب و نقص داشته باشید مگر آنکه علاوه بر محصول مایکروسافت از سایر محصولاتی که به عنوان محصولات تکمیلی و یکپارچه با محصولات مایکروسافت توسط سایر شرکت‌های نرم افزاری تولید شده‌اند نظیر راهکار تلفنی callSys، راهکار ارسال و دریافت پیامک smSys ، راهکار پورتال و ... نیز اطمینان لازم را حاصل کنید. تصور کنید یک شرکت پیاده ساز نرم افزار مایکروسافت سی آر ام برای پوشش نیاز یکپارچگی مرکز تماس با سی آر ام از یکی از محصولات تکمیلی که توسط شرکتی غیر از Microsoft نوشته شده است استفاده نماید. با فرض اینکه این محصول قابلیت‌های خوبی نیز داشته باشد،همین که منبع (Source) نرم افزار را در اختیار خود ندارد بسیاری از تبعات را با خود به همراه خواهد آورد که با ذات انعطاف پذیر محصولات مایکروسافت داینامیک در تناقض خواهد بود.

ترجمه و تدوین: محمد حمیدیان، اسماعیل توسلی

منبع: مجموعه مقالات شرکت سامانه‌های مدیریت

نظرات کاربران
ثبت نظر

بالا