پشتیبانی سامانه‌های مدیریت

1 پورتال مشتریان.
2 تماس با سامانه‌های مدیریت (30 خط).
3 ارسال پیامک.

در صورت حل نشدن مشکل شما می‌توانید با ارسال پست الکترونیک به Support@bmsd.ir با ما در تماس بوده و از خدمات پشتیبانی استفاده نمائید.

ساعات کاری

 شنبه تا چهارشنبه - ساعت 8 الی 17

مایکروسافت Power BI: رتبه یک در ارزیابی سیستم‌های هوش تجاری

عادل پورقنبر    1398/5/20 - 03:30    0

مایکروسافت power BI 

پس از گذشت چهار سال از در دسترس بودن عمومی، اکنون Microsoft Power BI تبدیل به یک پلت‌فرم هوش تجاری غالب برای شرکت‌ها شده است. در گزارش اخیر Forrester برای سال 2019، Microsoft Power BI به عنوان یک رهبر در بازار شناخته شد. Power BI همچنین در بخش استراتژی و رهبری بازار بالاترین امتیاز را کسب کرد.

در این گزارش به برخی نکات کلیدی در مورد Power BI اشاره شده است که در ادامه مرور خواهد شد.

دیگر لازم نیست در استفاده از Microsoft Power BI تردیدی داشته باشید چرا که هم اکنون به یک پلت‌فرم هوش تجاری همه فن حریف تبدیل شده است. شاید در رونمایی‌های اولیه، پاور BI نسبت به دیگر سیستم‌های دیگر مایکروسافت درجه دو محسوب می‌شد اما در حال حاضر این نگاه کاملا از بین رفته است. در آخرین ارزیابی فورستر که اکثر پلت‌فرم‌های شناخته شده حوزه هوش تجاری در آن حضور داشتند Microsoft Power BI امتیاز بالایی را کسب نمود.

سازمان‌ها قبل از استفاده از سیستم‌ها یا نرم افزارهای دیگر، به ویژه مواردی که از Office 365 استفاده می‌کنند، باید Power BI را به عنوان گزینه مهم حوزه هوش تجاری شرکت خود در نظر بگیرند.

ایجاد برنامه‌های سفارشی با استفاده از App Designer در Dynamics 365

مارال رهگذرپور    1398/4/19 - 10:30    0

آموزش ایجاد اپ در داینامیک 365 

نرم افزار Dynamics 365 مایکروسافت از ابزار فوق العاده‌ای به نام Apps برخوردار است که یک راه عالی برای ساده نمودن تجربه کاربری بر اساس نقش امنیتی کاربران فراهم می‌نماید. با استفاده از این ابزار می‌توان واحدهای مختلف بازاریابی، فروش، خدمات و بخش‌های دیگر را از نقطه نظر مواردی که می‌توانند در سیستم مشاهده کنند متمایز نمود. می‌توان کنترل کرد که کاربران چه موجودیت‌ها، داشبوردها و فرایندهای کسب‌وکاری را با توجه به نقش امنیتی خود مشاهده نمایند.

در ابتدا اجزای مختلف یک APP را مورد بررسی قرار خواهیم داد. این برنامه‌های سفارشی شامل اجزاء مختلفی از جمله موجودیت‌ها (Entities)، داشبوردها، فرم‌ها، نمایش‌ها، نمودارها و فرآیندهای کسب‌وکار می‌باشند. App Designer کمک خواهد کرد که تمام این اجزا را به سادگی در کنار هم فراهم آوریم. رابط کاربری ساده آن فرایند ساخت App را بسیار آسان نموده است و به کمک آن می‌توان App‌های گوناگونی برای نقش‌های امنیتی خاص و با عملکردهای مختلف بدون نیاز به نوشتن کد ایجاد کرد.

توسعه بازار صنعت بیمه به کمک فناوری اطلاعات

عادل پورقنبر    1398/4/9 - 06:30    0

راهکار CRM بیمه 

مهم‌ترین سرمایه سازمان‌ها و ارگان‌ها بی‌شک مشتریان آنها هستند. مشتریان به علت اینکه رابطه مستقیم با اقدامات سازمان دارند بسیار با ارزش می‌باشند و با تهدیدات و سؤال‌های عملیاتی صنایع ارتباط دارند. جلب رضایت مشتریان راه رسیدن به موفقیت و اهداف کلان یک بنگاه است و مدیران ارشد این را به خوبی می‌دانند اما همه مشتریان به یک اندازه در این راستا نقش ایفا نمی‌کنند، بنابراین رضایت مشتریان کلیدی و ایجاد وفاداری در آنها بسیار حائز اهمیت است در نتیجه لازم است، سیستمی جامع در حد سازمان برای جذب و نگهداری این مشتریان طراحی و اجرا شود. این گونه سیستم‌ها را مدیریت ارتباط با مشتری می‌نامند. سیستم مدیریت ارتباط با مشتری از عملیات کسب‌وکار، فناوری‌های جدید و راهکارهای لازم برای چرخه‌های حیاتی سازمان تشکیل شده است. مراحل آن عبارتند از طراحی و تجزیه، تحلیل، طراحی و اجرا که همگی در CRM گردآوری شده است.

صنعت بیمه نیز همانند تمام صنایع دیگر این الزام را پذیرفته است که باید کسب‌وکار خود را با دگرگونی‌های عمیق حوزه کسب وکار در سال‌های اخیر مطابقت داده و چشم اندازهای آتی این حوزه را نیز به دقت رصد نماید تا از پیشرفت‌های سریع دنیای جدید کسب‌وکار عقب نمانده و بتواند پاسخگوی نیاز بازار با توجه به شرایط جدید باشد.

چالش های صنعت بیمه-بخش دوم

عادل پورقنبر    1398/4/9 - 05:30    0

چالش های فناوری اطلاعات صنعت بیمه 

چالش صنعت بیمه در حوزه فن آوری اطلاعات: در صنعت بیمه ضرورت وجود یک بستر تکنولوژیکی و پلت فرم واحد احساس می‌شود. صنعتی که داده بنیاد و دانش محور است و تجمیع، یکپارچه‌سازی سیستم‌ها و بانک‌های اطلاعاتی درون صنعتی و بین صنعتی برای آن حیاتی است؛ لاجرم احتیاج به مرکز واحد راهبری و بستر تکنولوژیکی یکسان برای اجرای استراتژی‌های فن آورانه خود دارد. شاید به جرات بتوان گفت که یکی از مهم‌ترین چالش‌های صنعت بیمه، فقر فرهنگی جامعه در حوزه بیمه می‌باشد. این فقر فرهنگی از زوایای مختلف چالش‌هایی را برای صنعت بیمه ایجاد کرده است. برداشت‌های ناصحیح از عقاید ناب مذهبی، منشاء کنترل بیرونی به لحاظ شخصیتی، خطاهای ادراکی در تحلیل پدیده‌ها و وقایع، در کنار التزام کم به رعایت قانون و مقررات، همگی پیامدهای ناخوشایندی را در زندگی اجتماعی جامعه به همراه داشته است. مسایل و تنگناهای اقتصادی تأثیری بسیار منفی بر صنعت بیمه داشته است. وضع تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، شرایط اقتصادی رکود تورمی، همگی در کاهش تقاضای بیمه و ایجاد محدودیت‌های بسیار در خصوص حضور بین المللی صنعت و کسب دانش فنی و تخصصی روز آمد داشته است.

 

 

 

چالش های صنعت بیمه-بخش اول

عادل پورقنبر    1398/4/9 - 03:30    0

راهکار CRM صنعت بیمه 

در حال حاضر عمده فعالیت‌های نظارتی بیمه مرکزی به عنوان نهاد ناظر صنعت در حوزه نظارت‌های تعرفه‌ای است. هر چند با توجه به نوپا بودن فضای جدید کسب‌وکار صنعت بیمه در ایران، تا کنون اصل وجود نظارت تعرفه‌ای اجتناب ناپذیر بوده است؛ لیکن کارایی نظام تعرفه‌ای، هم در بحث موفقیت در اجرا و هم در موضوع روایی و اطمینان بخشی به بیمه‌گذاران در خصوص مانایی، اجرای تعهدات و فعالیت صحیح شرکت‌های بیمه قابل تأمل است. با حرکت در امتداد منحنی تجربه، به مرور زمان شرکت با تعامل مستمر با بخش خاصی از بازار در طراحی و ارائه خدمات مورد نظر جامعه هدف خود حرفه‌ای می‌شود و در واقع به مزیت رقابتی در مقایسه با رقبا در آن بخش خاص دست می‌یابد. البته شرکت‌ها می‌توانند هم‌زمان، تلفیقی از استراتژی‌های اشاره شده را در مورد یک محصول بیمه‌ای به کار گیرد. متأسفانه هرچند به نظر می‌رسید که شرکت‌های بیمه خصوصی بتوانند با چابکی و اهرم ابتکار و خلاقیت گوی سبقت را در ارائه خدمات با کیفیت به بازار از سایرین بربایند، لیکن در عمل به دلیل اینکه اکثر مدیران این شرکت‌ها، بازنشسته‌های شرکت‌های دولتی هستند لذا آن خلاقیت و جسارت و نوآوری مورد انتظار تحقق نیافته است. از چالش‌های قابل توجه در صنعت بیمه، ضریب نفوذ و سرانه پایین حق بیمه در ایران است. ضریب نفوذ پایین بیمه به عنوان مانعی بزرگ در رشد صنعت بیمه تلقی می‌گردد و نهایتا با تأثیر منفی بر توان مالی و ظرفیت نگهداری ریسک، قدرت مانور صنعت بیمه در عرصه داخلی و به خصوص بازار جهانی بیمه را محدود می‌نماید.

 

 

‫رابطه CRM و عملکرد بازاریابی در بانک ها

عادل پورقنبر    1398/4/8 - 03:30    0

نقش بازاریابی در بانک ها 

امروزه پيشرفت اقتصادي و بازرگاني كشور در گرو پيشرفت صنعت بانكداري پابه پاي ساير صنايع كشور و همچنين صنايع بانكداري ساير كشورهاي پيشرفته است. در حال حاضر درصد بالايي از مالكيت اين صنعت در اختيار دولت بوده ولي با ظهور برخي بانك‌هاي خصوصي رقابت در اين صنعت نيز آغاز شده اما با اين وجود فاصله بسيار زيادي با سطح بانكداري جهاني دارد. كسب برتري رقابتي مستلزم بهبود خدمات ارائه شده است. با كشف رابطه عملكرد بازاريابي و مديريت ارتباط با مشتري (CRM)، بانك‌هاي مختلف بهتر مي‌توانند به نقاط ضعف خود پي برده و در نتيجه نيازهاي مشتريانشان را به نحو بهتري درک كرده و براي رفع آنها بكوشند. لذا هدف از تحقيق پیش رو، بررسي رابطه مديريت ارتباط با مشتري با عملكرد بازاريابي در صنعت بانكداري است چنان که می‌دانیم بازاريابي و فلسفه آن كشف نيازهاي مشتري و رفع آنها به بهترين روش ممكن است.

فرایند رسیدگی به شکایت های مشتریان

عادل پورقنبر    1398/4/8 - 03:30    0

فرایند رسیدگی به شکایات 

در مقاله قبلی به طرح‌ریزی و طراحی استاندارد ایزو 10002 اشاره شد که در ادامه فرایندهای رسیدگی به شکایات مشتریان را بررسی خواهیم کرد.

اطلاعات مربوط به فرآیند رسیدگی به شکایت‌ها از قبیل بروشورها، جزوات یا اطلاعاتی که به صورت الکترونیکی تهیه شده‌اند باید برای مشتریان، شاکیان و سایر طرف‌های ذی‌نفع به سهولت قابل دسترسی باشد. این قبیل اطلاعات باید به زبانی شفاف، منطقی و در نمونه‌های قابل استفاده برای همگان تهیه شود به نحوی که هیچ یک از شاکیان متضرر نگردد. پس از گزارش شکایت اولیه، شکایت‌ها باید همراه با اطلاعات پشتیبانی‌کننده و با استفاده از کد مشخص‌کننده ویژه ثبت شوند. شکایت باید از زمان دریافت و در طی فرآیند رسیدگی به شکایت‌ها تا زمانی که شاکی راضی شود یا تصمیم نهایی اتخاذ گردد پیگیری شود. به هنگام درخواست شاکی در فواصل زمانی معین و دست کم پیش از آخرین مهلت تعیین شده، بایستی وضعیت برای پاسخگویی به شکایت آماده باشد. ارزیابی اولیه هر شکایت بایستی بعد از دریافت با مقیاس‌های ذیل انجام گیرد: شدت شکایت، الزامات ایمنی، پیچیدگی، شدت اثر، لزوم و امکان اقدام فوری.

 

 

 

‫مدل تحلیلی CRM در صنعت نشر

عادل پورقنبر    1398/4/7 - 03:30    0

راهکار CRM صنعت نشر

CRM یا مدیریت ارتباط با مشتریان از جمله مفاهیمی است که پیاده‌سازی درست آن در سازمان‌ها منجر به نتایج قابل قبولی خواهد شد، در عین حال باید توجه داشت که عدم درک معنی و مفهوم CRM در سطوح مدیریتی بالا، عدم اختصاص منابع لازم، ضعف نرم افزارهای و سیستم‌های اطلاعاتی، فقدان تفکر مشتری‌مداری و ... باعث شکست در یک برنامه CRM خواهد شد.

موارد ذکر شده در همه صنایع قابل بسط دادن است ولی در این مقاله سعی بر این شده است که تمرکز اصلی بر روی صنعت نشر باشد. سفارشی سازی و ارائه راهکار جزء جدایی‌ناپذیر نرم افزارهای CRM است که می‌بایست با توجه به الزامات و فرایندهای هر صنعت آماده گردد. صنعت نشر نیز از این قاعده مستثنا نبوده و به دلیل نوع ساختار سازمانی، تنوع مشتریان، نوع بازاریابی و فروش، کانال‌های تعاملاتی با مخاطبان و ... نیازمند ارائه راهکار و مدل مختص به خود می‌باشد.

در ادامه مقاله‌ای را مرور خواهیم کرد که با تمرکز بر این صنعت به مدلی جهت پیاده سازی سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) رسیده است. مقاله فوق الذکر در «فصلنامه تحلیلی پژوهشی کتاب مهر» به چاپ رسیده که در انتهای مطلب برای دانلود قرار داده شده است.

 

افزایش بهره وری بانکها با اولویت بندی مشتریان

عادل پورقنبر    1398/4/7 - 03:30    0

افزایش بهره وری در نظام بانکی 

امروزه با شکل‌گیری ابزارهای الکترونیکی ارتباطات ملی و اعتباری بانک‌ها با مشتریان خود نیز وارد مرحله جدیدی شده است که شاخصه بارز آن حضور فناوری‌های نوین با امکانات و توانمندی‌های بهینه می‌باشد. دسترسی تعداد زیادی از مردم جهان به شبکه جهانی اینترنت و گسترش ارتباطات الکترونیک بین افراد و سازمان‌های مختلف از طریق فضای مجازی، بستری مناسب برای برقراری مراودات تجاری و اقتصادی فراهم آورده است. لذا امروزه در کنار مفهوم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، مفهوم دیگری با عنوان مدیریت الکترونیکی ارتباط با مشتری شکل گرفته است. با توجه به پیشرفت‌های فناوری اطلاعات، رقابت میان بانک‌ها شدیدتر شده است و مشتریان به راحتی با فشردن یک کلید می‌توانند حساب‌های خود را از بانکی به بانک دیگر منتقل نمایند و جذب رقبا شوند. فرصت جذب و نگهداری مشتری در بانکداری با پیاده‌سازی و استقرار استراتژی مدیریت الکترونیکی ارتباط با مشتری بیشتر شده است که نتیجه آن کسب درآمد بیشتر و کاهش هزینه‌های تبلیغاتی خواهد بود.

صنعت بانکداری ایران به عنوان یکی از پایه‌های تأثیرگذار در اقتصاد کشور، نقش تعیین‌کننده‌ای در فعالیت‌های اقتصادی ایفا می‌کند. از این جهت میزان کارایی و اثربخشی فعالیت‌های این صنعت نقش تعیین‌کننده‌ای در رشد و پیشرفت اقتصاد کشور خواهد داشت. فاصله موجود میان بهره‌وری صنعت بانکداری ایران و بانکداری روز دنیا، بیان‌کننده شکاف عمیق بهره‌وری با استانداردهای بین المللی است.

چگونه مشتریان خود را شناسایی کنیم؟

عادل پورقنبر    1398/4/6 - 03:30    0

شناسایی مشتریان هدف 

 با چند سؤال در زمینه‌های زیر می‌توان و باید، در ابتدای هر حرکت برنامه‌ریزی شده به سوی مشتری، او را شناخت:

گروه سنی، جنسیت، وضع تأهل، تحصیلات، محل زندگی، نوع شغل، هزینه‌های ماهانه، تعداد فرزندان ازدواج نکرده، سابقه آشنایی با برند، درجه رضایت از عملکرد محصولات، سابقه توصیه به دیگران (WOM)، آمادگی توصیه به دیگران در حال حاضر، سابقه شکایت از محصول، تجربه و خاطره خوب  یا بد از محصول یا برند. برای شناسایی مشتری متغیرهای مختلفی را باید مطالعه و بررسی نمود.

مهم‌ترین متغیرها که در این بحث مطرح می‌شوند، عبارتند از:

الف) متغیرهای جغرافیایی

مانند: نواحی جغرافیایی، اندازه شهر، تراکم جمعیت شهر و آب‌ و هوا.

ب) متغیرهای جمعیت شناسی

مانند: سن، جنس، درآمد، شغل، اندازه خانوار، تحصیلات، دین و مذهب، قومیت و طبقه اجتماعی (درآمدی)

بالا