قابلیت های جدید نرم‌افزار Microsoft Dynamics CRM 2015

قابلیت های جدید نرم‌افزار Microsoft Dynamics CRM 2015

محمد حمیدیان - 1394/05/03

درنسخه جدید مایکروسافت CRM، ابزار‌هائی برای ارتباط با شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و توئیتر قرار داده شده است. همچنین در رویه‌های بازاریابی، فروش و خدمات بازبینی شده و در مراحل انجام کار و طراحی صفحات، تغییرات چشم‌گیری ایجاد شده است.

نسخه Microsoft Dynamics CRM 2015 دارای قابلیت‌‌های بسیار و پیشرفت‌های جدید و مهیج می‌باشد که در این‌جا به 12 مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم. 

1-تجربه مدیریت CRM به صورت آنلاین

دسترسی به بازارهای آنلاین CRM گسترش یافته است. بدین ترتیب راهبران سیستم می‌توانند برای پوشش بهتر نیازهای خود از نمای O365 (ورژن جدید مایکروسافت آفیس) و از بین 60 بازار مختلف انتخاب داشته باشند.

2-ارتقای نقشه‌راه‌ها

آیا تا به حال آرزو داشتید که انشعابات شرطی براساس داده‌هایی که کاربران ثبت می‌کنند، در نقشه‌راه داشته باشید؟ ورژن جدید CRM 2015 این قابلیت جذاب را اضافه کرده است که به جای ایجاد چندین نقشه‌راه برای هر شرط، می‌توانید یک نقشه‌راه با شرط‌های مختلف موازی داشته باشید. 

3-ارتقای قابلیت‌های فروش ازطریق موبایل و تبلت

آخرین زمانی که در جلسه با مشتری بودید را به یاد بیاورید که امکان ثبت جزییات مذاکرات را در نرم‌افزار، به علت عدم ارتباط مستقیم تلفن‌همراه شما با نرم‌افزار CRM نداشتید. شاید شرکت در شبکه وایرلس خود مشکل داشته است و یا در محیط شرکت حضور نداشتید. اکنون CRM 2015 قابلیت جدیدی اضافه کرده است که شما می‌توانید به صورت آفلاین پیش‌نویس جدید ایجاد کنید و به‌راحتی در زمان حضور در سازمان، این اطلاعات یکپارچه شده و به نرم افزار CRM شرکت انتقال یابد. بدین ترتیب هیچ اطلاعاتی به علت عدم دسترسی به نرم افزار CRM ازدست نمی‌رود. همچنین در ورژن جدید، داشبوردهای مدیریتی در تبلت قابل مشاهده می‌باشند.  

4-ارتقای قوانین کسب‌وکار

قوانین کسب‌وکار می‌تواند شامل منطق If/Thenباشد و با استفاده ازAnd/Orامکان ترکیب شروط منطقی را داشته باشد. 

5-قابلیت جستجوی پیشرفته

یکی از نقاط ضعف ورژن‌های قبلی CRM، عدم امکان جستجو در جداول مختلف و در یک زمان بود، فقط در یک موجودیت توانایی انجام  جست‌وجو را داشتیم، که با برخی از پلاگین‌ها و برنامه نویسی‌ها می‌توانستیم قابلیت جستجو در جداول مختلف را به نرم‌افزار اضافه کنیم. اکنون در ورژن جدید CRM 2015، مایکروسافت این قابلیت را اضافه کرده است که کاربر می‌تواند به‌راحتی در یک نما، جست‌وجو را در موجودیت‌های مختلف انجام دهد. 

6-ارتقای امنیتی

این قابلیت جدید به مدیران اجازه می‌دهد تا به رکوردها، برای گزارش مستقیم و براساس سلسه‌مراتب سازمانی دسترسی پیدا کنند، که این قابلیت برای مدیران سیستم، کاهش زمان گزارش‌ها را دربردارد. 

7-ارتقای قابلیت برای یکپارچگی با Outlook

فیلدهای از جنس تلفن و آدرس در نسخه جدید، به منظور به‌روزرسانی داده‌ها بین CRM و Outlook در دسترس قرار گرفته است. به عنوان مثال قابلیت این‌که کدام فیلد نرم‌افزار CRM در Outlook مشاهده شود و کدام یک مشاهده نشود، وجود دارد. امکان اضافه کردن اطلاعات برای کاربر نهایی وجود دارد و می‌تواند قابلیت به اشتراک‌گذاری در نرم‌افزار CRM به این اطلاعات داده نشود. فیلدهایی که با نرم افزارCRM یکپارچه می‌شود، با یک پیش‌نویس مشخص می‌شود، بنابراین دیگر نیاز به حدس‌زدن ‌که کدام فیلد اطلاعاتی همگون‌سازی می‌شود، نیست. 

 

8-طبقه‌بندی محصولات فروش

 آیا تاکنون از نرم‌افزار CRM خواسته‌اید که محصولی برای فروش پیشنهاد دهد؟ این قابلیت اکنون وجود دارد، به‌طوری‌که تنظیم نمودن محصولات با ساختار سلسله‌مراتبی، ایجاد بسته محصولات، مشخص نمودن ویژگی‌ها و مشخصات هر محصول و تعریف روابط بین محصولات امکان‌پذیر است.

9-ارتقای قابلیت مدیریت توافقات سطح خدمات SLA)Service-level agreement)

در ورژن جدید درقسمت تنطیمات سیستم، قسمت جدیدی به نام خدمات اضافه شده است که به توافقات سطح خدمات، اجازه متوقف‌شدن براساس وضعیت آن را می‌دهد. قابلیت اضافه کردن سطح خدمات در این ورژن وجود دارد. 

10-قابلیت تعریف فیلدهای محاسباتی

قابلیت تعریف فیلدهای محاسباتی در این نسخه اضافه شده است که بر این اساس می‌توان این فیلدها را با یک قانون برنامه‌ریزی شده یا براساس قوانین کسب‌وکار در لحظه محاسبه نمایند. قابلیت اضافه کردن این فیلدها روی گزارش‌ها، چارت‌ها، نماها و فرم‌ها وجود دارد. آیکن محاسبات در کنار فیلد مربوطه قابل مشاهده است. 

11-تصویر‌سازی سلسه‌مراتبی

قابلیت مشاهده ارتباط رکوردها به صورت تصویری در این ورژن وجود دارد. همچنین این تصویرسازی در 4 حوزه‌ی اطلاعاتی مختلف پیاده‌سازی شده است.

 

12-ارتقای قابلیت Help

یکی از نقاط ضعف ورژن‌های قبلی CRM، سرعت پایین وعدم سهولت استفاده از Help بود. اکنون در ورژن جدید CRM 2015، مایکروسافت این قابلیت را اضافه کرده است که کاربر می‌تواند به‌راحتی و به‌سرعت از Help استفاده کند.  

منبع: مجموعه مقالات شرکت سامانه‌های مدیریت

نظرات کاربران
ثبت نظر

بالا