پشتیبانی سامانه‌های مدیریت

1 پورتال مشتریان.
2 تماس با سامانه‌های مدیریت (30 خط).
3 ارسال پیامک.

در صورت حل نشدن مشکل شما می‌توانید با ارسال پست الکترونیک به Support@bmsd.ir با ما در تماس بوده و از خدمات پشتیبانی استفاده نمائید.

ساعات کاری

 شنبه تا چهارشنبه - ساعت 8 الی 17

شایان یزدانی    1394/9/17 - 14:20       0

دراین مقاله می‌آموزید که چگونه:

 ✔     یک لیست بازاریابی ایستا درنرم افزارCRM مایکروسافت بسازید.

  ✔   بااستفاده ازیک جستجو، اعضائی را به یک لیست بازاریابی اضافه کنید.

  ✔   بااستفاده ازجستجوی پیشرفته، اعضائی رابه لیست بازاریابی درنرم افزارCRM اضافه نمایید.

  ✔   بااستفاده ازجستجویپیشرفته، اعضائی را از یک لیست بازاریابی حذف نمایید.

سازمان‌ها متکی به برقراری ارتباط موثر با مشتریان و مشتریان احتمالی می‌باشند. بازاریابی معمولا به فرایندی اطلاق می‌شود که به واسطه آن، سازمان‌ها ارتباطات و مکانیزم‌هایی را ایجاد می‌کنند تا مشتریان را توجیه کنند که محصولات و خدمات آن‌ها را خریداری نمایند .در بازاریابی اغلب از کانال‌های ارتباطی متعددی برای برقراری ارتباط با مشتریان و مشتریان احتمالی استفاده می‌شود؛ از جمله پست مستقیم، پست الکترونیکی، سمینارها، ملاقات‌های حضوری (Appointment)، برنامه‌های توسعه یافته و تماس‌های تلفنی. شرکت‌ها برای اینکه بهتر بتوانند درباره مزایای محصولات و خدمات خود با افراد مورد نظر صحبت کنند، از لیست‌هایی از مشتریان و مشتریان احتمالی استفاده می‌کنند.

متخصصان بازاریابی می‌توانند ازنرم افزارMicrosoft Dynamics CRM برای اجرای راهکارهای بازاریابی ولیست‌های مشتری که مبتنی برسیاست‌های بخش‌بندی بازارسازمان ایجادشده‌اند، استفاده نمایند. لیست‌های بازاریابی، گروه‌هایی ازشرکت‌ها (Acconts)، اشخاص(Contacts) و سرنخ‌ها (Leads) می‌باشند که می‌توان ازآن‌ها درکمپین‌های بازاریابی واهداف مختلف کاری دیگراستفاده نمود.

دراین مقاله می‌آموزید که چگونه بااستفاده ازنرم افزار مایکروسافت داینامیک CRM، لیست بازاریابی ایستا و پویا بسازید، اعضای لیست را مدیریت نمایید ویک سند ادغام نامه(Mail Merge) ایجادکنید که شامل داده‌های اعضای لیست بازاریابی باشد.

نکته1: تصاویر استفاده شده در این مقاله، منعکس کننده نام‌های پیش‌فرض فرم‌ها و فیلدهای موجود در Microsoft Dynamics CRM می‌باشند. از آنجا که این نرم افزار، قابلیت‌های سفارشی‌سازی گسترده‌ای را ارائه می‌دهد، ممکن است برخی از فیلدها یا انواع رکورد، در محیط Microsoft Dynamics CRM شما، با ورژن‌های دیگری موجود باشد.

ایجاد یک لیست بازاریابی ایستا:

ارزش حقیقی یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری، به کیفیت داده‌های آن بستگی دارد. لیست‌های بازاریابی، مکانیزم مناسبی را برای گروه‌بندی رکوردهای شرکت، شخص و سرنخ فراهم می‌آورند. قبل از افزودن اعضاء به یک لیست، ابتدا باید خود لیست را تعریف کرد. Microsoft Dynamics CRM به طور پیش فرض از شما می‌خواهد که نامی را برای لیست وارد کنید و نوع لیست بازاریابی و نوع عضو را تعیین نمایید. نوع لیست بازاریابی، یا پویا (Dynamic) است یا ایستا.(Static) نوع عضو، یا شرکت است یا شخص و یا سرنخ. هر لیست می‌تواند فقط یک نوع عضو داشته باشد. اطلاعات بیشتر مانند منبع، هزینه و هدف لیست را می‌توان به دست آورد. درضمن می‌توانید با پیکربندی خصوصیات سفارشی، تعریف بیشتری را از لیست خود ارائه نمایید.

تمریناول:

-دراین تمرین شما یک لیست بازاریابی ایستا ازاشخاص مشتری که درتهران ساکن می‌باشند، ایجاد خواهیدکرد.

در ناحیه  "بازاریابی"، روی "لیست‌های بازاریابی" کلیک کنید.

-دکمه جدید را کلیک کنید تا فرم لیست بازاریابی بازشود

-درفیلد نام،"مشتریان حقیقی شهرتهران" را وارد کنید. درفیلد نوع عضو، شخص را انتخاب کنید. فیلد نوع را به همان صورت Static باقی بگذارید.

نکته 2: بعد ازذخیره کردن لیست بازاریابی نمی‌توان عضو و نوع اصلی را تغییرداد. اگر می‌خواهید محصولات خود را هم به مشتریان وهم به مشتریان احتمالی عرضه کنید باید لیست‌های بازاریابی متعددی را ایجاد نمایید.

نکته 3: خصوصیت"قفل ‌شده"(Locked) باعث می‌شودکه هیچ فردی نتواند اعضائی را به لیست شما اضافه یا ازآن حذف نماید. تا وقتی که اعضای دلخواه خود رابه لیست خود اضافه نکرده‌اید، بگذارید تنظیم این خصوصیت روی"خیر"باقی‌بماند.

-دکمه"ذخیره و بستن" (Save & Close) را کلیک کنید.

افزودن اعضاء به یک لیست بازاریابی با استفاده از یک جستجو:

هدف اصلی لیست بازاریابی، وابسته کردن اعضای متعدد لیست، به منظور استفاده در یک یا چند کمپین بازاریابی است. پس از ذخیره کردن لیست بازاریابی، باید اعضای لیست را به آن اضافه کنید. نرم افزار CRM مایکروسافت چند روش برای افزودن اعضاء به لیست بازاریابی، ارائه میدهد. شما میتوانید هر عضو را به طور مجزا اضافه کنید و یا با استفاده از ویژگی جستجوی پیشرفته در نرم افزار مایکروسافت سی آر ام، چندین عضو لیست را که دارای علاقه یا خصوصیت متعارف مشترکی میباشند اضافه نمایید.

ساده‌ترین شیوه اضافه کردن اعضاء به یک لیست، اضافه کردن آن‌ها به طور مجزا و با استفاده از یک جستجو می‌باشد. با توجه به اینکه هر عضو را به صورت صریح انتخاب می‌کند، بالاترین سطح کنترل را در لیست خود دارید. علاوه براین استفاده از جستجو، این امکان را برای شما فراهم می‌آورد که لیستی از رکوردهایی را ایجاد نمایید که داده‌های متعارف مشترکی ندارند، کاری که نمی‌توان با استفاده از جستجوی پیشرفته انجام داد.

تمرین دوم:

-در این تمرین، با استفاده از روش جستجوی استاندارد، اعضا را به صورت تک به تک به یک لیست بازاریابی موجود، اضافه خواهید کرد.

 

 • -در ماژول "بازاریابی"، روی "لیستهای بازاریابی" کلیک کنید.

  -لیست بازاریابی "مشتریان حقیقی شهر تهران" را که در بخش قبلی ایجاد نمودید، باز نمایید.

  -در چارچوب پیمایش موجودیت، "اعضای لیست بازاریابی" را باز کنید تا امکان افزودن اعضای جدید را به لیست بازاریابی فراهم نمایید.

  -دکمه "مدیریت اعضا" را کلیک کنید تا کادر محاوره  "مدیریت اعضا"  راه اندازی شود.

  نکته 4: اگر دکمه  "مدیریت اعضا" را نمی‌بینید، بررسی کنید که لیست را قفل نکرده باشید. اگر یک لیست بازاریابی را قفل نمایید نخواهید توانست عضوی را به آن اضافه یا از آن حذف کنید. 

  - در کادر محاوره  "مدیریت اعضا"، "استفاده از جستجو برای افزودن اعضا" را کلیک نمایید.

  -"موافق" را کلیک کنید تا کادر محاوره "مدیریت اعضا" بسته شود.

  - با بسته شدن کادر محاوره مدیریت اعضا، کادر محاور "جستجوی رکوردها"  باز می‌شود.

  - در کادر محاوره جستجوی رکوردها، فیلد "جستجوی" به طور خودکار با نوع عضو تعیین شده برای لیست بازاریابی تنظیم می‌شود. یک یا چند رکورد را انتخاب و برای افزودن آنها به لیست "رکوردهای انتخاب شده"، "افزودن" را کلیک نمایید.

  - پس از انتخاب کامل رکوردهایی که می‌خواهید اضافه نمایید، "موافق" را کلیک کنید. رکوردها به لیست بازاریابی اضافه شده و سپس کادر محاوره جستجوی رکورده"ا بسته خواهد شد.

  افزودن اعضاء به یک لیست با استفاده از جستجوی پیشرفته 

  بیشتر اعضای لیست بازاریابی، ویژگی‌هایی دارند که آن‌ها را به دیگر اعضای موجود در لیست مرتبط می‌سازد؛ برای مثال، یک لیست می‌تواند فقط شامل اشخاصی باشد که دارای وضعیت مشتری دارای اولویت می‌باشند. ویژگی جستجوی پیشرفته، این امکان را برای شما فراهم مینماید تا به راحتی رکوردهایی را جستجو کنید که درخصوصیت خاصی مشترک هستند و بدین وسیله خواهید توانست همه آنها یا مجموعه انتخاب شده‌ای از نتایج پرس‌وجو را به عنوان اعضا  به لیست بازاریابی خود اضافه نمایید.

  تمرین سوم:

  -در این تمرین، تمام اشخاص فعال که فیلد وب سایت شرکت آن‌ها شامل داده است را به عنوان اعضای لیست بازاریابی "مشتریان حقیقی شهر تهران" که در بخش قبل ایجاد کردهاید، اضافه خواهید کرد.

  نکته5: نرم افزار Microsoft Dynamics CRM اعضای تکراری را به یک لیست اضافه نخواهد کرد. اگر نتایج پرس‌وجوی شما دارای رکوردی است که از قبل در لیست بازاریابی موجود است، نرم افزار مایکروسافت CRM از رکورد تکراری چشم پوشی خواهد کرد.

   

   -در ناحیه "بازاریابی"، "لیست بازاریابی" را کلیک کنید.

  -لیست بازاریابی "مشتریان حقیقی شهر تهران" را که در تمرین اول ایجاد نمودهاید، باز نمایید.

  -در چارچوب پیمایش موجودیت، برای مشاهده اعضای لیست،"اعضای لیست بازاریابی" را کلیک کنید.

  -دکمه "مدیریت اعضا" را کلیک کنید تا کادر محاوره "مدیریت اعضا" راه اندازی شود.

  -در کادر محاوره" مدیریت اعضا "،"استفاده از جستجوی پیشرفته برای افزودن اعضا" را کلیک نمایید.

  -"موافق" را کلیک کنید. در کادر محاوره "افزودن اعضا"، پرس‌وجوی خود را تنظیم کنید تا بتوانید اشخاص را به صورتی که در تصویر زیر می‌بینید، جستجو نمایید.

  نکته 6:  اگر هیچ رکورد شخصی برای شما برگردانده نشد، معیارهای دیگری را وارد کنید تا اطمینان حاصل نمایید که جستجوی شما، نتایجی را در پی دارد.

  نکته 7: جستجوی پیشرفته خود را ذخیره کنید تا در آینده بتوانید در اسرع وقت اعضای بیشتری را اضافه نمایید.

  •"یافتن" را کلیک کنید و سپس بررسی نمایید که حداقل یک شخص در قسمت نتایج یافت شده باشد. سپس، در قسمت پایین نمای نتایج، "افزودن تمام اعضایی که در جواب جستجو لیست بازاریابی، برگردانده می‌شود" را کلیک نمایید.

   

  - برای اضافه کردن تمام اشخاص حاصل از جستجو به لیست بازاریابی، گزینه "افزودن به لیست بازاریابی" را کلیک کنید.

  حذف اعضاء از یک لیست بازاریابی با استفاده از جستجوی پیشرفته:

  اعضای اضافه شده به لیست بازاریابی، مادامی که شما آنها را به صورت دستی حذف ننمودهاید در لیست باقی خواهند ماند. همان طور که عضوهایی را به یک لیست اضافه می‌کنید، می‌توانید یکی یکی آن‌ها را حذف کنید و یا با استفاده از ویژگی جستجوی پیشرفته، با استفاده از یک یا چند ویژگی مشترک یک گروه از اعضاء را حذف نمایید. با استفاده از پرس‌وجوی جستجوی پیشرفته این امکان را خواهید داشت تا سریعا چندین عضو را براساس معیارهای انتخاب مشترک حذف نمایید.

  تمرین چهارم:

  -  در این تمرین، با استفاده از پرس‌وجوی جستجوی پیشرفته اشخاصی که وضعیت شرکت آنها غیرفعال است را از لیست بازاریابی "مشتریان حقیقی شهر تهران" حذف خواهید کرد.

  نکته 8:  با این کار رکوردهای اصلی پاک نخواهند شد بلکه فقط رکوردها از لیست بازاریابی موجود حذف می‌شوند. برای لغو این تغییر، باید دوباره اعضاء را به لیست بازاریابی خود اضافه نمایید.

 • -در ماژول بازاریابی نرم افزار مایکروسافت داینامیک سی آر ام، "لیست‌های بازاریابی" را کلیک کنید.

  -لیست بازاریابی "مشتریان حقیقی شهر تهران" را که در ابتدای این فصل ایجاد نمودید، دوبار کلیک نمایید.

  -در چارچوب پیمایش موجودیت، "اعضای لیست بازاریابی" را کلیک کنید

  -دکمه "مدیریت اعضا" را کلیک کنید تا کادر محاوره" مدیریت اعضا "راه اندازی شود.

  -"استفاده از جستجوی پیشرفته برای حذف اعضا" را کلیک کنید.

  -"موافق" را کلیک نمایید و سپس در کادر محاوره "حذف اعضا" ، پرس‌وجویی را ایجاد کنید تا بررسی کند فیلد "وضعیت" مربوط به شرکت‌ها برابر غیرفعال باشد.

  - برای اجرای جستجو، "یافتن" را کلیک کنید.

  نکته 9: اگر هیچ شخصی در لیست شما قرار نگرفت، از معیارهای جستجوی دیگری استفاده نمایید تا اطمینان حاصل کنید که در نتایج پرس‌وجوی شما حداقل یک رکورد شخص وجود دارد. اگر هیچ رکوردی پیدا نشود و شما دکمه "حذف از لیست بازاریابی" را کلیک کنید یک خطا دریافت خواهید کرد. 

  - بررسی کنید که حداقل یک شخص در نتایج وجود داشته باشد.  سپس در قسمت پایین نمای نتایج، روی "حذف تمام اعضایی که به عنوان جواب جستجو در لیست بازاریابی برگردانده شده است" کلیک نمایید.

  - برای حذف اشخاص جستجو شده از لیست بازاریابی،"حذف از لیست بازاریابی" را کلیک کنید.

 • منبع: مجموعه مقالات شرکت سامانه‌های مدیریت
ارسال نظر
 
بالا